Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Mońkach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Mońkach.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Budynek: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Mońkach, ul. Słowackiego 14, 19-100 Mońki.
Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych jednakże nie jest przyjazny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Budynek- nieruchomość prywatna zaadaptowana dla działalności administracyjno-biurowej, dwukondygnacyjny bez windy, regularna bryła.
Do wejścia budynku prowadzi 9 schodów na ich początku po prawej stronie znajduje się przycisk wzywający oraz skrzynka na korespondencję.
Schody wyposażone są w barierkę po lewej stronie.
Dojście do budynku jest utwardzone.
Najbliższe wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się w odległości 100 metrów od budynku. Jest oznakowane za pomocą znaku pionowego i poziomego.
Drzwi do budynku są kontrastowe w stosunku do fasady.
Pierwsze niewielkie pomieszczenie posiada progi, reszta pomieszczeń nie ma progów.
W budynku wszystkie drzwi posiadają napisy w alfabecie Braille'a.
W dalszej części budynku na parterze znajduje się hol w którym po lewej stronie jest umieszczony stolik do obsługi petentów a po prawej jest toaleta, nie przystosowana dla osób z niepełnosprawnością, nie posiada przewijaka.
Do budynku, ale nie do wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Nie ma tłumacza języka migowego ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie ma informacji głosowych.
Urząd nie posiada pętli indukcyjnej.
Nie ma tablicy informującej o rozkładzie pomieszczeń.
Brak miejsca wyznaczonego dla rodziców z dziećmi.
Brak wyznaczonego „miejsca spokojnego oczekiwania”.
Wyznaczone są osoby do pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami w razie koniecznej ewakuacji.
Droga ewakuacyjna jest oznaczona piktogramami.
Schody wewnętrzne oznaczone są w sposób kontrastowy (pierwszy i ostatni stopień).
Kontakt z pracownikami PIW może odbyć się za pomocą rozmowy telefonicznej lub SMS. Bezpośredni kontakt pracowników PIW z interesantami, dla których budynek ze względów architektonicznych jest niedostępny, zapewniony jest poprzez wyjście pracowników na zewnątrz do interesanta potrzebującego załatwić sprawy urzędowe.
Deklaracja została sporządzona na podstawie oceny własnej.